Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii

Nauka języka hiszpańskiego w Alicante, Hiszpania

Alicante
PRZEPIĘKNE PLAŻE

Wspaniałe piaszczyste plaże i łagodny klimat przez cały rok, czynią z Alicante jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w Hiszpanii.

Nauka języka hiszpańskiego w Alicante, Hiszpania

Alicante
HISTORYCZNE MIASTO

Bogactwo historii Alicante jest zachowane dzięki pozostałości archeologicznych, datowanych na 3000 lat p.n.e. Założone przez Iberyjczyków, z greckiej kolonii, później ochrzczona przez Rzymian jako "Lucentum", dziś Alicante zachwyca bogactwem zabytków.

Nauka języka hiszpańskiego w Alicante, Hiszpania

Alicante
CZAR HISZPAŃSKIEJ "FIESTY"

Piękno zabytków Alicante, oraz szeroki wachlarz imprez kulturalnych, festiwali i wydarzeń w ciągu całego roku, sprawiają, że jest to miasto aktywne i bardzo dynamiczne, w którym nie da się nudzić.

Nauka języka hiszpańskiego w Alicante, Hiszpania

Alicante
ŚRÓDZIEMNOMORSKIE MIASTO

Nad Alicante górują dwie twierdze: antyczny Zamek Santa Bárbara i Pałac San Fernando. Ze szczytu Zamku Santa Bárbara rozciąga się niesamowity widok na miasto, port i przepiękne piaszczyste plaże: San Juan, Albufereta, Cocó, Postiguet i Saladar na południu.

Nauka języka hiszpańskiego w Alicante, Hiszpania

Alicante
ŻYCIE KULTURALNE

Przez cały rok Alicante oferuje szeroki wachlarz imprez kulturalnych, koncertów, wykładów, spektakli teatralnych, targ średniowieczny pod koniec czerwca, festiwale w lecie, oraz słynne w całym regionie "Hogueras de San Juan", czyli Noc Świętojańska, podczas której, zgodnie z tradycją, spalane są ogromne figury z papieru, na znak przywitania lata.

Nauka języka hiszpańskiego w Alicante, Hiszpania
Alicante
KUCHNIA ŚRÓDZIEMNOMORSKA

Ucz się hiszpańskiego i zasmakuj w typowej śródziemnomorskiej kuchni: ryby i owoce morza, duża ilość świeżych warzyw i owoców, oraz wyśmienite hiszpańskie wino tworzą podstawę śródziemnomorskiej kuchni, której podstawowym składnikiem jest ryż. Odwiedź ojczyznę Paelli!

Nauka języka hiszpańskiego w Alicante, Hiszpania

 

Alicante, Costa Blanca, Hiszpania: Kursy języka hiszpańskiego

Alicante... dużo więcej niż pięknie plaże...

Jeżeli różnorodność jest tym, czego poszukujesz na kursach hiszpańskiego w Hiszpanii, to z pewnością odnajdziesz ją na naszych kursach typu "zanurzenie w języku" w Alicante, na wybrzeżu Costa Blanca. W Alicante harmonijnie łączy się wiele skrajności - klasycyzm z nowoczesnością, zabawa z biznesem, rozrywka z nauką czy dosłownie – góry łączą się z morzem.


[ Alicante - Miasto śródziemnomorskie w 100% ]


Alicante to czarujące, nadmorskie miasto z pięknymi plażami,
licznymi zabytkami, historycznym zamkiem, promenadami,
restauracjami, kawiarniami i tarasami, Klubem sportów wodnych i
portem... idealne miejsce na kurs hiszpańskiego w Hiszpanii.

Nauka języka hiszpańskiego w Alicante, Hiszpania

Lokalizacja

Costa Blanca

Alicante znajduje się 185 km od Walencji, w południowej części regionu Walencji, 30 km od Elche, 515 km od Barcelony, 422 km od Madrytu.

Nauka języka hiszpańskiego w Alicante, Hiszpania

Mieszkańcy

330 000 mieszkańców

Liczące około 330 000 mieszkańców Alicante jest dobrze prosperującym miastem, przyciągającym turystów z całej Hiszpanii, Europy i całego świata. Alicante rozwinęło sie dzięki dynamicznej ekspansji sektora usług.

Nauka języka hiszpańskiego w Alicante, Hiszpania

Jak dojechać?

Loty z Polski z Rynair

Dojazd autobusem, pociągiem lub samolotem, nie będzie stanowił problemu, gdyż Alicante posiada bowiem zarówno Dworzec kolejowy, autobusowy, port, oraz duże, miedzynarodowe lotnisko. Droga A-7 łączy Alicante ze wszystkimi miastami wybrzeża morza śródziemnego. Ma również autostradowe połączenie z Madrytem. Lotnisko w Alicante współpracuje z większością europejskich linii lotniczych, więc lądują tu zarówno samoloty czarterowe i rejsowe, jak i popularne tanie linie lotnicze z większości miast w Europie.

Nauka języka hiszpańskiego w Alicante, Hiszpania

O Alicante

3000 lat bogatej historii, długie piaszczyste plaże, zamki, w których niegdyś panowali władcy Mauryjscy, zabytki z wielu epok historycznych, urozmaicona oferta kulturalna i rozrywkowa, oraz bogate życie nocne - jeżeli różnorodność jest tym, czego oczekujesz, to z pewnością odnajdziesz ją w Alicante, podczas naszych kursów hiszpańskiego typu “zanurzenie w kulturze”.
Alicante, nazywane miastem światła, zachwyca nie tylko bagactwem historii, odzwierciedlonym w różnorodnych zabytkach, ale też przepięknymi plażami, promenadami i deptakami wśród palm i egzotycznej roślinności. Niezliczona ilość kawiarni, restauracji i dyskotek, zachęca do spacerów, a liczne imprezy, koncerty, festiwale i miejscowe tradycyjne "fiesty" zachęcają do aktywnego wypoczynku. Zwłaszcza miłośnicy sportów wodnych znajdą tutaj coś dla siebie - z centrum miasta można łatwo dojechać do Nauticall Club, gdzie znajdziemy szeroką ofertę sportów wodnych.

Nauka języka hiszpańskiego w Alicante, Hiszpania

Miejsca warte uwagi

Zabytki w Alicante

Zamek Santa Bárbara, jedna z największych średniowiecznych twierdz w Europie, Ratusz, Katedra San Nicolas, Muzeum Bonfire, Muzeum Narodzenia Pańskiego, Muzeum Archeologiczne (Marq), Gavina Palace, dzielnica Barrio de Santa Cruz, Muzeum Korridy (Walki byków), Ereta Park, dworki z XVIII wieku, oraz przepiekne wybrzeże z piaszczystymi plażami: San Juan, Albufereta, Cocó, Postiguet i Saladar na południu. piaszczyste plaże: San Juan, Albufereta, Cocó, Postiguet i Saladar na południu.

Walencja Hiszpania

Pobliskie miasta

Walencja, Elche, Murcia, Calpe...

Największym miastem regionu jest Walencja, stolica Wspólnoty Autonomicznej, z imponującym Miastem Sztuki i Nauki. Z Alicante można również popłynąć statkiem na wyspę Tabarca, gdzie możemy podziwiać zabudowania pamiętające czasy Imperium Romanum (Imperium Rzymskiego). Warte uwagi jest również Elche, gdzie można podziwiać największy las palmowy w Europie - Światowe Dziedzictwo kulturowe UNESCO. Polecamy również wycieczkę do Calpe, uroczego miasta portowego, lub do Jijona, aby zwiedzić Muzeum Turronu (tradycyjny hiszpański przysmak), gdzie można dowiedzieć się jak produkuje się typowe, tradycyjne hiszpańskie słodkości. Zwłaszcza dla rodzin z dziećmi polecamy wycieczkę do miejscowości Villajoyosa gdzie możemy zwiedzić Muzeum Czekolady. Ponadto polecamy wycieczkę do grot Canelobre w Bussot, gdzie można podziwiać fantastyczne kształty, które zostały wyrzeźbione w skałach.

Kursy hiszpańskiego dla dorosłych
w ciągu całego roku, obozy letnie
dla dzieci i młodzieży w lipcu, i w sierpniu, oraz wyjazdy dla grup
.Szkoła Językowa
 • Szkoła Językowa w Alicante, Costa Blanca Szkoła języka hiszpańskiego jest bardzo dobrze usytuowana w samym centrum Alicante. Znajduje się ok. 7-10 minut na piechotę od plaży, w bardzo dynamicznej dzielnicy usługowej. Główny Targ (Mercado Central), Główny Teatr, sklepy, kafejki, restauracje z ogródkami, tworzą niesamowitą atmosferę o każdej porze dnia czy nocy.
  Szkoła Językowa w Alicante

   

Kursy Hiszpańskiego
 • Kursy hiszpańskiego dla dorosłych w Alicante Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii dla dorosłych w małych grupach. Intensywne kursy hiszpańskiego dla dorosłych organizowane są przez cały rok: ogólne kursy hiszpańskiego, specjalistyczne kursy hiszpańskiego - hiszpański w biznesie, przygotowanie do DELE, hiszpański dla nauczycieli, hiszpański w turystyce - i Wakacyjne kursy hiszpańskiego, czyli idealne połączenie nauki hiszpańskiego z windsurfingiem, żeglarstwem, grą w tenisa, lub w golfa.
  Kursy hiszpańskiego dla dorosłych

 • Obozy językowe dla młodzieży w Alicante Obozy językowe i obozy sportowe dla młodzieży w wieku od 14 do 17 lat, łączą w sobie naukę języka hiszpańskiego z zajęciami dodatkowymi: zajęcia sportowe, wycieczki fakultatywne, zwiedzanie regionu, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, ubezpieczenie i opcjonalnie transfer z i na lotnisko w Alicante.
  Obozy językowe dla młodzieży w Alicante

 • Kolonie językowe dla dzieci w Alicante Kolonie językowe dla dzieci, to od 2 do 6 tygodni obozu letniego w Alicante, Costa Blanca: intensywny kurs hiszpańskiego, obozy sportowe i zajęcia dodatkowe, zakwaterowanie w rodzinie goszczącej, pełne wyżywienie. Obozy letnie w lipcu i sierpniu w Alicante.
  Kolonie językowe dla dzieci w Alicante

 • Wyjazdy językowe dla dzieci i młodzieży Wyjazdy językowe i kulturoznawcze dla dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych do Alicante: wyjazdy językowe dla dzieci, wyjazdy językowe dla grup szkolnych i dla innych grup zorganizowanych, oraz wyjazdy dla rodzin. Wyjazdy i wycieczki edukacyjne do Alicante to możliwość dostosowania programu kursu hiszpańskiego do wieku, preferencji i wymagań grupy.
  Wyjazdy językowe do Alicante

 • Ucz się hiszpańskiego w Alicante na Costa Blanca , i ciesz się wakacjami językowymi w Hiszpanii!
TOP