Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii

Kolonie dla dzieci w Alicante: Zakwaterowanie

 

 

Spanish Summer camps for kids with host family

Kolonie dla dzieci w Alicante: Rodzina goszcząca
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej

Zakwaterowanie u hiszpańskiej rodziny goszczącej, to najlepszy sposób na poznawanie i odkrywanie kultury, życia codziennego, zwyczajów i tradycji Hiszpanów. To też okazja do nieustannej praktyki języka hiszpańskiego.


Rodziny w pobliżu Szkoły hiszpańskiego

Większość rodzin goszczących ma swoje mieszkania w pobliżu szkoły, ok 10 lub 15 minut piechotą. Jeżeli zdarzy się, że rodzina mieszka nieco dalej, dzieci zostają odwiezione autobusem. Alicante jest bardzo dobrze skomunikowane: wszystkie części miasta posiadają bezpośrednie połączenie z centrum (podróż trwa maksymalnie 10-15 min). Osoba z rodziny goszczącej, lub koordynator z firmy Zador zawsze towarzyszy dzieciom w drodze z i na lekcje, oraz inne zajęcia.

Rodziny są regularnie odwiedzane

Rodziny są starannie wybrane, oraz regularnie przez nas sprawdzane. Staramy się dobierać rodziny goszczące tak, aby posiadały one własne dzieci w wieku uczestników, co ułatwi integrację. Rodziny zazwyczaj - aczkolwiek nie zawsze - posiadają dzieci w wieku podobnym do wieku uczestników obozu.

 

 

Zakwaterowanie w pobliżu szkoły u rodziny goszczącej

Pełne wyżywienie z 4 posiłkami

Regarding the meals, children will have full board with 4 meals:

Śniadanie: Śniadanie w Hiszpanii zwykle składa się z soku, jogurtu, gorącej czekolady, chleba lub ciasteczek, masła, dżemu, lub płatków śniadaniowych. Śniadanie podawane jest między godz. 8:30 a 9:00.

Drugie śniadanie: “bocadillo”, czyli kanapka, a do tego sok lub woda, podczas zajęć sportowych, między godz. 10:30 a 11:00

Obiad: W czasie tygodnia, od poniedziałku do piątku, uczestnicy jedzą obiad w restauracji, między zajęciami obozów sportowych: obiad złożony z 3 dań (przystawka, danie złożone z mięsa lub ryby, oraz deser). Więcej informacji na temat menu na Obozach letnich znajdziesz na stronie Użyteczne informacje.
W sobotę uczestnicy obozu zjedzą obiad z rodziną goszczącą. W Hiszpanii pora obiadowa trwa od 14:00 do 15:00 i jest to największy posiłek w ciągu dnia, jak również spotkanie całej rodziny. W niedzielę dzieci otrzymują zazwyczaj pakiet obiadowy z dwoma kanapkami ("bocadillos"), owocem i soczkiem, dzięki czemu dzieci mogą lepiej wykorzystać wycieczkę. W zależności od wycieczki, możliwe, że dzieci zjedzą obiad w Restauracji Parku Rozrywki.

Kolacja: Kolacja jest zazwyczaj między 21:00 a 21:30 w ciągu tygodnia. W weekend nie ma sprecyzowanej godziny jedzenia kolacji.


Spanish Summer camps with host family stay

Mieszkanie z rodziną goszczącą

Pościel i ręczniki: Rodziny zapewniają pościel i ręczniki, należy jednak przywieźć swój własny ręcznik na plażę i na obóz sportowy. Dzieci uczestniczące w Obozie sportów wodnych muszą przywieźć 2 lub 3 ręczniki. Reszta obozowiczów musi przywieźć 1 ręcznik na obóz sportowy i 1 ręcznik na plażę.

Pranie: dwa razy na tydzień. Prosimy o przywiezienie wystarczającej liczny rzeczy na obóz. Listę rzeczy potrzebnych na obozie znajdziesz na stronie Użyteczne informacje.

Pokój: dzieci najczęściej będą współdzielić pokój z innym uczestnikiem, lub z dzieckiem rodziny goszczącej. Pokoje są współdzielone przez uczestników tej samej płci, o różnicy wieku maksymalnie 5 lat. Istnieje możliwość wykupienia pokoju 1-osobowego za dodatkową opłatą.

Uczestnicy mówiący tym samym językiem ojczystym: najczęściej oferujemy zakwaterowanie u tej samej rodziny goszczącej tylko jednemu, lub dwóm uczestnikom mówiącym w tym samym języku ojczystym.

Pokój współdzielony dla znajomych, lub dla dwóch uczestników z tej samej rodziny, przyjeżdżających razem. Ta opcja jest zalecana dla młodszych dzieci oraz dla dzieci na poziomie początkującym lub podstawowym znajomości hiszpańskiego. Dwójka dzieci mieszkających u tej samej rodziny goszczącej, mogą pomóc sobie nawzajem w przełamaniu bariery językowej izolacji, rozwijając wzajemne wsparcie. Jeżeli dziecko chce być zakwaterowane ze znajomym tej samej płci, prosimy o zaznaczenie tego w formularzu rejestracji.

Pewne zasady: tak jak we wszystkich rodzinach na świecie, u rodzin goszczących również panują pewne zasady, których uczestnicy muszą przestrzegać: muszą pojawiać się punktualne na posiłkach, powiadomić rodzinę goszczącą, jeżeli mają zamiar zjeść poza domem, powiadomić telefonicznie o późniejszym powrocie do domu... Uczestnicy muszą mieć na uwadze, że mieszkanie jest uważane w Hiszpanii jako prywatna przestrzeń rodziny. Zatem jeżeli dzieci chciałyby zaprosić gości, powinny przedtem zapytać o pozwolenie, mając na uwadze, że niektóre rodziny mogą się nie zgodzić.

Rodziny goszczące są reprezentacją społeczeństwa hiszpańskiego. Rodziny z dziećmi i bezdzietne, emerytowane pary bez dzieci... Ale duża ilośc rodzin goszczących posiada dzieci. Mimo wszystko zastrzegamy, że nie gwarantujemy spełnienia wszystkich Państwa wymagań co do rodziny goszczącej. Zakwaterowanie u rodziny goszczącej wymaga dostosowania się do różnorodnych przyzwyczajeń, oraz stylów życia - powinni Państwo wytłumaczyć to wszystko swojemu dziecku.

Powinni Państwo przygotować dziecko do odkrywania innej kultury, różniącej się znacznie od jego własnej.

Nadzór i bezpieczeństwo: większość rodzin goszczących mieszka w pobliżu Szkoły językowej, około 10-15 minut piechotą. Członek rodziny goszczącej lub pracownik Szkoły Zador będzie towarzyszył dzieciom w drodze do Szkoły.

Rozmowy telefoniczne i Internet: dzieci muszą użyć kart telefonicznych. Jeżeli dzieci chcą wykonać rozmowę telefoniczną na koszt rozmówcy, muszą powiadomić o tym rodzinę goszczącą. Rozmowy telefoniczne można odbierać maksymalnie do 22.30. Dostęp do Internetu i telefonu zależy od rodziny goszczącej.

Większość rodzin posiada dostęp do Internetu, dzięki czemu będą Państwo mogli zobaczyć się i porozmawiać z dzieckiem przez Skype. Należy pamiętać, że dostęp do internetu uzależniony jest od rodziny goszczącej.
+ Więcej informacji
 • SPECJALNE WYMAGANIAJeżeli Państwa dziecko posiada specjalne wymagania żywieniowe lub dietetyczne, prosimy o odnotowanie tego w formularzu rejestracyjnym (Enrolment form).

 • INFORMACJE NA TEMAT RODZINY GOSZCZĄCEJTydzień przed rozpoczęciem obozu lub kolonii, otrzymają Państwo specjalny pakiet informacyjny: adres mieszkania rodziny goszczącej Państwa dziecko, imiona i nazwiska, wiek, zawód, oraz hobby członków rodziny, a także ich email, aby mogli Państwo się z nimi skontaktować się tuż przed przyjazdem dziecka.
  Prosimy o poinformowanie rodziny goszczącej o godzinie przyjazdu.

  Oczywiście, jeżeli rodzice chcą, mogą odwiedzić rodzinę goszczącą. Czasami zdarza się, że niektóre rodziny goszczące, w ostatniej chwili, lub w czasie pobytu dziecka, stanie w obliczu problemu osobistego (zdrowotnego, wypadek ...). Takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko. W momencie zaistnienia takiej sytuacji Zador przydzieli nową rodzinę goszczącą przed przyjazdem, lub w czasie pobytu, nie wyłączając możliwości tymczasowego pobytu u innej rodziny goszczącej.


 • INFORMACJE NA TEMAT DNIA PRZYJAZDU I DNIA WYJAZDUWszyscy uczestnicy powinni przyjechać w niedzielę wieczorem (pomiędzy 16:00 a 20:00 oraz opuścić miejsce zakwaterowania dzień po zakończeniu obozu, w sobotę (między 9:00 a 12:00). Dni wcześniejsze i późniejsze liczone są jako noce dodatkowe.

 • POŚCIEL I RĘCZNIKIRodziny zapewniają pościel i ręczniki, należy jednak przywieźć swój własny ręcznik na plażę i obóz sportowy.

 • WYDATKI UCZESTNIKÓWProszę pamiętać, że studenci powinni sami płacić za swoje prywatne wydatki na wycieczkach (lody, napoje, chipsy itp). Proponujemy kieszonkowe nie więcej, niż około €10- €15 na dzień.


 • UŻYTECZNE INFORMACJE NA TEMAT OBOZÓW LETNICH DLA DZIECI W ALICANTE W HISZPANII
  Przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych przez rodziców pytań odnośnie Obozów letnich dla dzieci, wraz z odpowiedziami, które, mamy nadzieję, pomogą rozwiać niektóre Państwa wątpliwości. Jeżeli nie znajdą Państwo poszukiwanych informacji, prosimy o kontakt.
  Użyteczne informacje

 

 TOP