Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii

Międzynarodowy Obóz żeglarski w Hiszpanii

Międzynarodowy Obóz Żeglarski - opcja All inclusive!

MIĘDZYNARODOWY OBÓZ ŻEGLARSKI z nauką hiszpańskiego w Alicante

Obóz tenisowy w Hiszpanii


2 tygodnie Międzynarodowego Obozu żeglarskiego, z kursem języka hiszpańskiego , dla młodziezy w wieku 14 do 17 lat, w lipcu i sierpniu, w Alicante.

MIĘDZYNARODOWY OBÓZ ŻEGLARSKI dla młodzieży :

 1. Nauka żeglarstwa pod okiem doświadczonych instruktorów (od poniedziałku do piątku, rano), w profesjonlanym Club Naútico w Alicante (15-17 godzin tygodniowo)
 2. Kurs hiszpańskiego dla modzieży, z 3 lekcjami hiszpańskiego dziennie, popołudniami, od poniedziałku do piątku
 3. Zakwaterowanie w Rezydemcji***/akademiku, z pełnym wyżywieniem
 4. Wycieczki do parków rozrywki, zwiedzanie, wycieczki fakultatywne i inne zajęcia dodatkowe
 5. 1 wycieczka całodniowa na tydzień, zazwyczaj w sobotę
 6. całodniowa, piesza wycieczka po Alicante, oraz gry i zabawy na jednej z plaż Alicante, zazwyczaj w niedzielę.
 7. Bilety komunikacji miejskiej, bilety wstępu do muzeum, parków rozrywkowtch itp.
 8. Ubezpieczenie medyczne, podróżne i wypadkowe
 9. Opcjonalnie: transfer z/i na lotnisko w Alicante.

Kadra - opiekunowie są zakwaterowani w tym samym budynku co uczestnicy. Kadra towarzyszy młodzieży we wszystkich wycieczkach, podczas podróży do Club Naútico i podczas obiadu w Klubie, kontrolują zwyczaje żywieniowe obozowiczów, rozwiązują ewentualne konflikty. Codziennie też spotykają się z dyrektorem z firmy Zador, w celu odbcia konsultacji, złożenia raportu. Jeden opiekun przypada na 10/15 studentów.

KONTAKT
Kontakt
Zapytanie
Inne uslugi
Zakwaterowanie
Zajecia dodakowe
Ubezpieczenie
Transfer
Ceny
Zobacz Cennik
Pobiez Cennik
Katalog & broszure

Galeria foto

Obóz tenisowy w Hiszpanii

Więcej informacji na temat Międzynarodowego Obozu Żeglarskiego

 • OPIS OBOZU
 • CLUB NAÚTICO
 • KURS HISZPAŃSKIEGO
 • PROGRAM OBOZU
 • UŻYTECZNE INFORMACJE

Opis Międzynarodowego Obozu Żeglarskiego w Hiszpanii

 1. 3 godziny każdego ranka od poniedziałku do piątku, ucząc się żeglarstwa na łodziach GAMBA, LASER SB3• oraz LASER STRATOS : od pierwszego tygodnia będziesz uczył się sterowania łodzią. .
 2. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym z podstaw żeglarstwa takich jak: wprowadzenie żagla w górę, przycinanie, sterowanie, maszt, zwroty czy odzyskiwanie. .
 3. Będziesz wykonywał proste ćwiczenia w szkole a zaraz potem będziesz mógł pływać samodzielnie pod okiem instruktora.
 4. Uczestnicy zaczynają żeglować w grupach 5-6 osób, w szybkich łodziach, które dostarczą im wielu nowych wrażeń.
 5. Na koniec obozu uczestnicy pływają w grupach 2-3 osób lub samodzielnie, pod czujnym okiem instruktora, który obserwuje wszystko z łodzi ratunkowej.
 6. Pierwszy tydzień: kurs wprowadzający “Introductory Course 1”, 15 godzin od poniedziałku do piatku. Typ łodzi: Gamba (łódź grupowa) Ten kurs dla poczatkujących jest najlepszą szansą na naukę podstawowych umiejętności żeglarskich aby osiągnąć pewien poziom samodzielności, i móc żeglować bez instruktora.
 7. Drugi tydzień: Kurs wprowadzający 2“Introductory Course 2” oraz kurs doskonalący “Improvement Course” – 15 godzin. Typ łodzi: LASER SB3 lub LASER STRATOS Kurs koncentruje się na doskonaleniu Twoich umiejętności żeglarskich.
 8. Wreszczcie, centralnym punktem, uzupełniającym program, jest seria dodatkowych zajęć integracyjnych, zajęć dodatkowych, zajęć sportowych, wycieczek itp., które doskonale uzupełniają program i doskonalą główny cel obozu.
 9. Program zawiera 3 lekcje hiszpańskiego dziennie po południu, bilety komunikacji miejskiej aby dotrzeć do Śzkoły Żeglarstwa, zakwaterownaie z pełnym wyżywieniem, wycieczki kulturoznawcze, jedna wycieczka całodniowa w tygodniu, ubezpieczenie.
 10. Zarówno na obóz żeglarski jak i windsurfingowy zostają zakwalifikowane jedynie osoby które potrafią pływać.


Klub Sportów wodnych CLUB NAÚTICO w Alicante, Wybrzeże Costa Blanca

  Klub Sportów Wodnych (Nautical Club) w Alicante, wybrzeże Costa Blanca, jest zlokalizowany w północnej części zatoki, blisko plaży Albufereta, w zacisznym zakątku otoczonym plażami. Dlatego też Nautical Club jest idealnym miejscem dla nastolatków, aby zacząć i kontynuować ich przygodę z falami i wiatrem.

  Ten mały Klub Sportów Wodnych ( Nautical Club ) ma długą historię. Został założony w 1973 roku w pobliżu Alicante, przez grupę entuzjastów sportów wodnych w celu propagowania ideai sportów wodnych.

 1. Klub jest organizacją oficjalnie zatwierdzoną przez Żeglarską Federację w Walencji, i spełnia wszystkie wymagane restrykcje dotyczące treningów, bezpieczeństwa, materiałów oraz innych udogodnień: instruktor na każdych 7 studentów, łodzie ratunkowe, część morza tylko do dyspozycji klubowiczów – chroniona przez straż przybrzeżną, różne typy łodzi, instruktor bezpieczeństwa.
 2. Szkoła żeglarska klubu Costa Blanca Nautical Club posiada wykwalifikowany i doświadczony zespół instruktorów, w wielu przypadkach uczestników zawodów żeglarskich, z imponującym sportowym życiorysem.
 3. Klub został wyróżniony przez the Puma Team of the Round the World Tour Alicante 2008 (Drużyna Pumy – dookoła świata Alicante 2008) jako oficjalna szkoła, podkreślając rolę szkoły w świecie żeglarstwa i pracę na temat popularyzacji sportów wodnych.
 4. W wyposażeniu Klubu są prysznice i szatnie, świetlica, multimedialne sale konferencyjne do nauki teorii, restauracja ora kafejka. The Nautical Club to klub typowo sportowy, którego działanie jest skoncentrowane głównie na sportach wodnych i innych aktywnościach związanych z morzem.
 5. Windsurfing, żeglarstwo, wioślarstwo lub wędkarstwo sportowe to sporty nierozerwalnie związane z klubem, dlatego tez trudno jest zrozumieć działanie klubu bez wspomnienia o nich.
 6. Od początku działalności klubu, główną misją było rozpowszechnienie dostępu do morza każdemu, kto odwiedził Klub. Ta idea, rozprzestrzeniając się, była przyczyną powstawania kolejnych szkół sportów wodnych, zyskując oficjalne tytuły i kwalifikacje.
 7. Szkoła żeglarstwa uczy sterowania i nawigacji wszystkich zainteresowanych morzem, a przede wszystkim dzieci i młodzież, oferując kursy żeglarstwa, windsurfingu i wioślarstwa. Podczas nauki tych sportów szkoła stara się zaszczepić również inne wartości, takie jak odpowiedzialność, szczerość, praca w grupie oraz dbałość o środowisko.
 8. Głównym celem pracy klubu jest nauka i trening młodych żeglarzy i adeptów sportów wodnych, doskonalić ich umiejętności sportowe, pracy w grupie oraz wzmacnianie ducha sportu.
 9. Z drugiej strony , profesjonalna Nautical Academy, z wieloletnim doświadczeniem oferuje kursy kapitańskie (PER) oraz inne kursy sterowania łodzią.


Kurs hiszpańskiego dla młodzieży

Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, młodzież uczestniczy w kursie języka hiszpańskiego. Zajęcia odbywają się w Szkole językowej Zador, codziennie, od godziny 16:00 do 18:30.

Zador Instytut języka hiszpańskiego w Alicante znajduje się na pierwszym piętrze w odrestaurowanym, zabytkowym budynku, usytuowanym w samym centrum Alicante. Centrum nauczania języka hiszpańskiego jest bardzo dobrze usytuowane. Znajduje się 7-10 minut piechotę od plaży, w bardzo dynamicznej dzielnicy usługowej.

Nasze kursy hiszpańskiego, to kompleksowe programy językowe: aktywne i dynamiczne lekcje, duża ilosć ćwiczeń praktycznych i gier, mają na celu przede wszystkim wypracowanie umiejętności płynnego komunikowania się w języku hiszpańskim. Ale to nie wszystko! Największą zaletą naszych kursów jest możliwość ciągłego praktykowania nowonabytych umiejętności, oraz codzienne poznawanie kontekstu kulturowego, podczas pobytu w Hiszpanii. To wszystko gwarantuje, że uczestnicy naszych obozów uczą się hiszpańskiego szybko i skutecznie.

Młodziez pracuje nad kilkoma umiejętnościami językowymi jednocześnie:

 1. Płynne porozumiewanie się w języku hiszpańskim, interakcje, rozumienie ze słuchu, pisanie i czytanie w języku hiszpańskim.
 2. Nasze kursy koncentrują się głównie na umiejętności mówienia w języku hiszpańskim, dlatego też na zajęciach skupiamy się na rozwijaniu zdolności płynnej, dokładnej i skutecznej komunikacji w języku hiszpańskim, gdyż naszym głównym celem jest, aby studenci naprawdą nauczyli się rozumieć i mówić po hiszpańsku.
 3. Niemniej jednak, nasze kursy to dużo więcej: staramy się, aby uczestnicy naszych kursów językowych poznali nie tylko język, ale też całą kulturę Hiszpanii. Dlatego też, nasze kursy nazywamy programami "zanurzenia w kulturze" hiszpańskiej, gdyż są one miejscem spotkania osób z wielu krajów i środowisk kulturowych, którzy starają się poznać hiszpańskie zwyczaje, tradycje, "fiestas" oraz zaznać, jak naprawdę się żyje w Hiszpanii.
 4. Nauka języka hiszpańskiego odbywa się w małych grupach, maksymalnie 7 osób w klasie. Nauka hiszpańskiego w małych grupach pozwala czerpać jak największe korzyści ze zindywidualizowanego nauczania, ułatwiają aktywne i dunamiczne uczestnictwo w zajęciach, pomagają zmaksymalizować użycie technik interakcyjnych w klasie, a to wszystko przyczynia się do szybkiej i skutecznej nauki płynnego porozumiewania się w języku hiszpańskim.
 5. Poziomy nauczania: Od pocatkującego do zaawansowanego.
 6. Czas trwania: 2, 4, 6 lub 8 tygodni.
 7. Zajęcia z hiszpańskiego odbywają się codziennie po południu, w trybie 3 lekcji po 45 minut. Materiały na zajęcia, oraz podręczniki, są wliczone w cenę Obozu.
 8. Wiek 14 - 17 lat.

Poniżej zamieszczamy ramowy Program Międzynarodowego Obozu żeglarskiego w Hiszpanii. Pewne punkty programu moga ulec małym modyfikacjom.

Program od poniedziałku do piątku

7:30 — Pobudka i poranna toaleta
8:15 — Śniadanie
9:00 — Czas na dojazd na zajęcia z żeglowania, w towarzystwie opiekuna Zador
9:30 /10:00 – 13:00 /13:30 Obóz żeglarski
14:00 – 15:30 Obiad w restauracji Club Naútico
16:00 – 18:15 W poniedziałek: test sprawdzające poziom umiejętności językowych oraz rozmowa z nauczycielem. Lekcja hiszpańskiego.
18:30 — Wyjście do centrum Alicante (zwiedzanie centrum miasta, zwiedzanie Zamku Santa Bárbara, plaża, zakupy, kolacja złożona z TAPAS, karaoke, Museo de Hogueras, gry planszowe po angielsku i hiszpańsku i inne)
21:00:Powrót do rezydencji, kolacja, oraz gry i zajęcia po hiszpańsku : Film lub Gry z zagadkami lub Gry planszowe lub zajęcia teatralne lub zajęcia taneczne
23:00 — Przekąska przed snem i cisza nocna

Przykładowy program dnia - sobota

9:00 — Pobudka i poranna toaleta
9:30 — Śniadanie
10:00 — Wyjazd do Walencji, zwidzanie Miasta Sztuki i Nauki, Terra Mítica, Acualandia lub Terra Natura.
20:00 — Powrót do Alicante
20:30 — Kolacja
21:30 — Gry na terenie rezydencji
22:30 — Czas wolny
23:00 — Przekąska przed snem i cisza nocna

Przykładowy program dnia - niedziela

9:30 — Pobudka i poranna toaleta
10:00 — Śniadanie
11:00 — Wyjście na plażę El Postiquet beach (zlokalizowaną w centrum Alicante) wraz z opiekunami grup, lub na plażę San Juan, lub wycieczka na wyspę Tabarca: siatkówka, gry, pływanie...
13:30 — Obiad w formie pikniku i różne gry
16:30 — Powrót na plażę, więcej gier i zajęć
19:30 — Powrót do rezydencji
20:30 — Kolacja
21:30 — Gry na terenie rezydencji
22:30 — Czas wolny (koszystanie z internetu, oglądanie telewizji, gry...)
23:00 — Przekąska przed snem i cisza nocna

Przyjazd i zameldowanie uczestników

W niedzielę, przed rozpoczęciem kursu, można zameldować się w rezydencji już od godziny 16:00, w recepcji akademiku Residencia Villa Universitaria, ulica Calle de Vicente Savall Pascual 16, kod pocztowy 03690 San Vicente del Raspeig, ALICANTE. W przypadku przyjazdu przed godziną 16:00, na terenia rezydencji będzie przebywał opiekun z firmy Zador, aby dotrzymać towarzystwa uczestnikom. Obiad w tym dniu nie jest wliczony w cenę obozu, ale istnieje mozliwość zjedzenia obiadu w restauracji rezydencji (Cena pełnego obiadu waha się między 8 a 10€.

Odbiór uczestników i wyjazd

Rodzice i krewni mogą odebrać uczestników w sobotę, tuż po zakończeniu obozu, w godzinach od 9:00 do 12:00, na terenie Residencia Villa Universitaria, ulica Calle de Vicente Savall Pascual 16, 03690 San Vicente del Raspeig w ALICANTE.

Usługa odbioru z lotniska

Istnieje możliwość odbioru uczestników z lotniska, stacji kolejowej lub autobusowej. W tym przypadku jeden z opiekunów firmy Zador przyjedzie na lotnisko, aby odebrać uczestnika i zawieść do miejsca zakwaterowania. Jeżeli chcialbys, aby ktoś z firmy Zador odebrał Cię z lotniska, ze stacji kolejowej lub autobusowej, wypełnij specjalną sekcję "TRANSFER" w Formularzu rejestracyjnym. Koszt takiej usługi zalezy od godziny przyjazdu i wyjazdu, oraz od wieku uczestników, gdyż w zależności od zasad danej linii lotniczej, najmłodsi pasażerowie powinni podróżować w towarzystwie osoby dorosłej. Usługa transferu z/i na lotnisko jest dostępna przez 24 godziny dobę, i pozwala uczestnikom bezpiecznie dotrzeć na teren Rezydencji.

Pierwszy dzień kursu hiszpańskiego

Przed rozpoczęciem kursu języka hiszpańskiego, uczestnicy odbywają test pisemny i ustny, pomagający określić poziom ich umiejętności językowych. Test i przypisanie do grup trwa około 1 godziny. potem następuje podział na grupy, rozdanie podręczników i materiałów do nauki (wliczone w cenę obozu). Zalecane jest przywiezienie ze sobą słownika języka hiszpańskiego.

Rzeczy, które należy przywieść ze sobą na obóz.

Wyposażenie potrzebne na 1 tydzień obozu:
5 koszulek (t-shirt) i 5 par krótkich spodenek
5 par skarpetek
2 pary butów sportowych (prosimy nie zabierać NOWYCH butów!)
Aby żeglować nie potrzeba specjalnych butów, jednak zalecamy przywieść białe buty z gumową podeszwą, aby unknąć poślizgu na pokładzie (najlepiej całkowite buty).
Dodatkowe ubrania(T-Shirty i szorty)
1 bluza sportowa z kapturem lub 1 dres
krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem dostosowanym do typu karnacji(minimum +30)

Ubiór codzienny: ubiór sportowy
Krótkie spodenki, długie spodnie, podkoszulki, koszulki
1 cienka kurtka
Skarpetki i bielizna
Pijama
Ręcznik na plażę, 2 stroje kąpielowe, czepek na basen, okrycie głowy chroniące przed słońcem
Sandały i klapki lub japonki, na basen lub pod prysznic
Okulary przeciwsłoneczne
Małą torbę lub plecak, aby uczestnik mógł zabrać ze sobą atykuły pierwszej potrzeby do Club Naútico (mydło/żel pod prysznic, szampon, pasta i szczoteczka do zębów, nic dentystyczna, deodorant, szczotke lub grzebień do włosów, ręcznik itp.)
Krem z filtrem przeciwsłonecznym (minimum +25)
Suszarka do włosów
Ręcznik pod prysznic
* Napięcie elektryczne w Hiszpanii to 220 voltów, 50 herców. Gniazdka elektryczne spełniają normy europejskie. W razie wątpliwości należy przywieźć adaptery elektryczności, dla upewnieni, że komputer, ładowarki lub inne urządzenia będą działać.
* Warto również nanieść imię i nazwisko, lub inicjały na wszystkie rzeczy przywiezione ze sobą – ubrania, kąpielówki, ręczniki. Najlepiej na metkach ubrań.
* Prosimy również o zabranie torby na rzeczy wilgotne lub brudne - najlepiej z imieniem i nazwiskiem uczestnika

Dokumenty, lekarstwa, zaświadczenia do zabrania:
— Dowód osobisty lub Paszport (orginał i 2 kopie ksero)
— 1 zdjęcie
— Należy zabrać jedynie najpotrzebniejsze leki. Należy przekazać uczestnikowi obozu opis choroby, zalecenia lekarza wraz z instrukcją aplikowania leków, aby osoba odpowiedzialna za zdrowie uczestników nie miała wątpliwości jak je stosować (po angielsku i hiszpańsku) Wszystkie przepisane uczestnikowi leki należy opatrzyć we wszelkie dostępne informacje, łącznie z uzasadnieniem ich zastosowania, w celu ewentualnych konsultacji z lekarzem na miejscu, oraz ze zgodą rodziców na podawanie leków przez opiekunów grup.
— Zezwolenie rodziców na uczestnictwo w obozie.
— Uczestnik ma obowiązek przywieść na obóz Zaświadczenie od lekarza, zezwalające na uczestnictwo w obozie. Zaświadczenie powinno zawierać zaświadczenie lekarza(z datą najdalej 12 miesięcy przed rozpoczęciem obozu), na temat dobrej kondycji fizycznej uczestnika, braku przeciwskazań do uprawiania sportu, oraz braku przeciwskazań uczestnictwa w obozie sportowym.
• Jeżeli uczestnik nosi okulary lub soczewki kontaktowe, zaleca się przywiezienie ze sobą 2 par okularów oraz płyn do czyszczenia soczewek.
— • Należy też zabrać wszelkie ochraniacze, usztywniacze na kolana lub inne zwykle potrzebne artykuły takie jak plastry na odciski (Compeed itp), kremy lub maść na rozgrzanie mięśni, jeżeli zachodzi potrzeba.
— Plastry na wypadek skaleczeń.
— Plastry Compeed na odciski.

Na zajęcia z hiszpańskiego:
Kieszonkowy słownik hiszpańskiego.
Przybory na zajęcia z hiszpańskiego (zeszyt, długopisy, itp.)

Inne artykuły
Torba na rakietę i plecak, lub podobne, które mogły by służyc w czasie zajęć dodatkowych i wycieczek.
Aparat fotograficzny i baterie
Telefon komórkowy i ładowarka / karta telefoniczna

Prosimy NIE przywozić wartościowych przedmiotów. . Przywożenie komputerów czy tabletów nie jest dozwolone. Na terenie Rezydencji znajduje się kafejka inetrnetowa,z której obozowicze mogą koszystać w czasie wolnym (codziennie po kolacji).

Dobrym pomysłem jest wydrukowanie naszej listy rzeczy potrzebnych na obóz, i sprawdzenie jej razem z dzieckiem, podczas pakowania bagażu. W ten sposób unikniemy problemu "zapominania ważnych rzeczy".

Dostęp do pralni w Rezydencji

Istnieje możliwość dostępu do pralni, znajdującej się na terenie Rezydencji. Usługa pralni jest wliczona w cenę obozu: 2 dni w tygodniu brudna odzież jest zbierana 2 razy w tygodniu. Każda sztuka odzieży musi być opisana na metce(niezmywalnym pisakiem)imieniem i nazwiskiem uczestnika. Każdy uczestnik powinien przywieźć też specjalną torbę na brudną odzież.

Telefony komórkowe i godziny, w których można dzwonić do dzieci

Na obóz można przywieźć telefon komórkowy, ale jest zabronione zabieranie telefonów na treningi i na lekcje hiszpańskiego, a jego używanie podlega kontroli, co oznacza, że podczas zajęć uczestnicy nie mogą odbierać rozmów ani smsów. W każdym pokoju w rezydencji znajduje się telefon stacjonarny, i tam rodzice mogą spokojnie dzwonić do dzieci. Proszę pamiętać, że wszytskie delikatne przedmioty, cenne sprzęty mogą ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu, dlatego naprawdę odradzamy przywożenie ich na obóz. Uczestnicy obozu mają czas wolny: od 8:00 do 9:00 rano, od 15:00 do 16:00 po południu, oraz od 22:00 do 23:00 wieczorem. Proszę ustalić z dzieckiem, w których godzinach będą Państwo dzwonić. Uwaga : drodzy Rodzice, jeżeli Wasze dziecko przywozi telefon komórkowy, bardzo prosimy nie dzownić codziennie, aby zapytać "Co słychać?", ponieważ, jednym z głównych celów edukacyjnych obozu jest nauczenie uczestników pewnego stopnia samodzielności, które jest w stanie zdobyć przebywając przez dłuższy czas poza domem. Takie doświadczenie na pewno sprawi, że Wasze dzieci szybciej dojrzeją i usamodzielnią się. Proszę też pamiętać, że uczestnicy mają bardzo wypełniony grafik zajęć, dlatego też prosimy nie martwić się, kiedy dziecko nie odbiera np. w czasie ciszy poobiedniej. Gwarantujemy, że wszyscy uczestnicy wykonają telefon do domu w dniu przyjazdu na obóz..

Kieszonkowe

Zalecana kwota kieszonkowego to między 10 a 15€ na dzień, które mogą wydać na lody, dodatkowe napoje, słodycze czy pamiątki, a także nieprzewidziane wydatki, takie jak naciag do rakiety, karta telefoniczna itp.

Międzynarodowy Obóz Żeglarski All inclusive.